Щодо статусу «Курсу юного патріота»

Роз’яснення

Роз’яснення щодо статусу «Курсу юного патріота»

Сьогодні Міністр освіти і науки Сергій Квіт написав на своїй сторінці у facebook про те, що: «”Курс юного патріота” з додатком до нього на розгляд Колегії МОН не надходив і ніяких грифів Міністерства освіти і науки України йому не присвоювалися. Схвалення цих додаткових навчальних матеріалів підписав тодішній директор ліквідованого Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод. Заявлена в УНІАН інформація є некоректною.»

Повідомляємо про те, що «Курс юного патріота» пропонується як посібник для забезпечення варіативної складової навчального процесу, а також для самостійної роботи з батьками, а отже потребує не грифів МОН («Затверджено» або «Рекомендовано»), а «схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах».

Наголошуємо, що «Курс юного патріота» не є складовою програми патріотичного виховання від МОН, а втілюється як самостійний проект.

У жовтні 2014 року, коли «Курс юного патріота» отримував відповідне схвалення, цим питанням дійсно опікувався Інститут інноваційних технологій та змісту освіти, який згідно Постанови КМУ про його утворення (№108 від 7 лютого 2006 року (п. 1) відносився до сфери управління МОН. У листопаді 2014 згідно Постанови КМУ (№ 687 від 26 листопада 2014 року) його було реорганізовано шляхом поділу, з віднесенням новоутворених інституцій до сфери управління МОН (п. 1). У той же час дана Постанова не містить інформації про скасування виданих Інститутом дозволів.

Протягом прес-конференції в УНІАН автор «Курсу юного патріота» М. Колесніченко сказав про те, що навчальний посібник «отримав усі необхідні дозволи, пройшов через усі кваліфікаційні комісії і на сьогодні має статус «схвалено до використання у середніх загальноосвітніх школах» (що підтверджує відео з презентації). Відповідно, подана в УНІАН інформація відповідає дійсності.
Додаємо копії дозвільних документів.